Osmaniye Piknik Yerleri

Osmaniye Piknik Yerleri

Pandemi nedeniyle evlere kapanan kişilerin birçoğu, doğayla iç içe olmak, kafa dağıtmak ve temiz hava alarak insanlardan uzaklaşmak için kamp ve piknik gibi seçeneklere yönelmektedir. Özellikle ormanlık bölgelerde doğayla iç içe zaman geçirmekten çok hoşlanan kişiler, rotalarını Osmaniye piknik yerleri olarak belirleyebilirler. Topraklarının yüzde 40’lık bir kısmı ormanlık alan olan Osmaniye, piknik ve kamp alanı bakımından oldukça zengindir. Topraklarının yalnızca yüzde onluk bir kısmı verimsiz olan Osmaniye’de piknik ya da kamp sırasında tüketmek için organik meyve ve sebze bulmakta oldukça kolaydır. Zeytin, soya, pamuk, mısır ve yer fıstığı üretiminin fazla olduğu bu Akdeniz şehrinde, piknikçiler özellikle mısır alışverişi yapmaktadır. Yemek sonrası közlenerek ya da haşlanarak tüketilen bu besin hem vücut için çok sağlıklı hem de lezzetlidir. Tarlalardan toplandıktan sonra hiçbir kimyasala maruz kalmadan tüketiciye ulaştırılabildiğinden, üzerinde herhangi bir kimyasal ilaç bulunmamaktadır.

Osmaniye Piknik Alanları Kalabalık Olur Mu?

Akdeniz bölgesinde bulunan Osmaniye, diğer Akdeniz şehirleri kadar popüler değildir. Bunun başlıca sebebi denize kıyısı ve bir limanı olmamasıdır. Akdeniz bölgesi şehirleri genelde sıcak iklimi ve deniziyle tatil sezonlarında oldukça fazla turist çekmektedir. Osmaniye diğer şehirler kadar popüler olmasa bile, özellikle piknik ya da kamp yapmak isteyen kişiler tarafından Osmaniye piknik yerleri tercih edilmektedir. Hem karasal hem de Akdeniz ikliminin yaşandığı bu şehir, büyük ormanlık alanlara sahip olduğundan, çok sayıda misafir ağırlama kapasitesine sahiptir.

Osmaniye En popüler Kamp ve Piknik Alanları

Topraklarının büyük bir kısmı ormanlık alan olan şehirde, Osmaniye piknik yerleri ve kamp alanları oldukça fazladır.  En güzel ve en çok tercih edilen yerler: Karaçay Şelalesi Mesire ve Kamp Alanı, Almanpınarı Yaylası Kamp Alanı, Zorkun Yaylası Kamp Alanı, Şarlak Şelalesi Kamp Alanı, Berke Barajı Kamp Alanı, Maksutoğlu Yaylası Kamp Alanı, Bağdaş ve Almacık Yaylası Kamp Alanı, Dokurcun ve Çığsar Yaylaları Kamp Alanı, Dumanlı Yaylası Kamp Alanı, Sabunsuyu Şelalesi Kamp Alanı ve Düldül Dağı Kamp Alanı olarak bilinmektedir. Bu alanlar hem sahip oldukları doğal güzellikler hem de ücretsiz olmaları nedeniyle, oldukça popülerdir.